Biuro Obsługi Mieszkańców - Piotrków Trybunalski - Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych - wnioski
A A A
  • W związku z absencją chorobową pracowników Biuro Obsługi Mieszkańców informuje, że stanowiska ds. dowodów osobistych, meldunkowych oraz działalności gospodarczej do dnia  31.07.2020 r. obsługują klientów w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 8.00 - 15.30; wtorki 9.00 - 17.00. Za utrudnienia Przepraszamy.
  • UWAGA !!! Szczególne zasady obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ
  • UWAGA !!! Wydłużenie terminu na zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z UE. Szczegółowe informacje TUTAJ

  • Architektura i Budownictwo: podanie złożymy e-mailem. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych - wnioski

Dodano: poniedziałek, 21 styczeń 2019
Przekształcenie odbyło się z mocy prawa 1 stycznia 2019 roku. 
Wysokość opłaty jest równa wysokości opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego, która obowiązywałaby w dniu przekształcenia (1 stycznia 2019 r. lub z dniem oddania budynku do użytkowania). Istnieje możliwość wniesienia jednorazowej opłaty za przekształcenie. Wówczas właściciele mogą otrzymać nawet 60 proc. bonifikaty. Osoby zainteresowane skorzystaniem z maksymalnej wysokości bonifikaty, tj. 60 proc., mogą to uczynić tylko do 29 lutego 2020 r. W każdym kolejnym roku wysokość bonifikaty będzie spadać o 10 proc., przy czym minimalna jej wysokość wynosi 10 proc. w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w szóstym roku po przekształceniu. Warunkiem udzielenia bonifikat jest złożenie oświadczenia, iż lokal jest faktycznie wykorzystywany wyłącznie na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

Osoby zainteresowane uiszczeniem opłaty przekształceniowej jednorazowo i możliwością skorzystania z bonifikaty proszone są o wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie referatu Gospodarki Nieruchomościami.

Deklaracja jest informacją o tym, że zainteresowany chce uiścić opłatę przekształceniową jednorazowo, natomiast wniosek zainteresowany składa wtedy, kiedy zależy mu na wcześniejszym wydaniu zaświadczenia np. w związku ze sprzedażą lokalu, nieruchomości. Wniosek podlega opłacie skarbowej (50 zł). Dowód uiszczenia opłaty powinien być dołączony do skladanego wniosku.


Szczegółowych informacji udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przy ul. Szkolnej 28 (wejście A), pokój 304 lub pod numerami telefonów 44/ 732 - 30 -36/37

 
powrót